Utylizacja monitorów

W obecnych czasach komputery to ogólnodostępne sprzęty, którymi dysponuje większość społeczeństwa. Służą nam one do takich celów jak praca czy nauka, do których wykorzystujemy je niemal codziennie. Z tego względu takie urządzenia szybko się zużywają, a sytuacja wymaga od nas zakupienia nowych gadżetów. Niewiele osób posiada odpowiednią świadomość i wiedzę, która dotyczy odpowiedniej utylizacji takich przedmiotów jak monitory komputerowe.

Recykling monitorów - dlaczego jest tak ważny?

W procesie produkcji akcesoriów elektrycznych i elektronicznych, takich jak monitory wykorzystuje się związki chemiczne, które pozostają silnie toksyczne i niebezpieczne dla środowiska naturalnego. Wyciek takich substancji jak rtęć, bromowane opóźniacze zapłonowe, ołów czy kadm powoduje skażenie powietrza, gleby oraz wód gruntowych. Stanowi też realne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, ponieważ może powodować uszkodzenia skóry, nerek i wątroby, a także obrzęki płuc oraz mózgu. 

Składowanie zużytych monitorów lub ich niewłaściwa utylizacja jest także niezgodna z prawem. Polski wymiar sprawiedliwości w bardzo dużym stopniu dba o zachowanie ekologicznym postaw u swoich obywateli. Z tego względu ustanowione normy i zasady, które dotyczą tego tematu są mocno restrykcyjne. Odpady elektroniczne, które pozyskuje się na skutek utylizacji monitorów idealnie nadają się do ponownego użycia. Z tego powodu prawidłowe segregowanie sprzętu elektronicznego jest tak ważne.

Prawidłowa utylizacja monitorów - do jakich miejsc można transportować elektroniczne odpady?

Recykling odpadów w postaci monitorów LCD to bardzo ważna część ochrony środowiska. Jeżeli zależy Ci na odpowiedzialnej utylizacji swojego sprzętu, koniecznie zgłoś się do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Jest to miejsce, gdzie możesz zostawić zbędne przedmioty, które nie nadają się do wyrzucenia do standardowych koszy na śmieci. Specjalistyczny zakład przyjmuje takie rzeczy jak przeterminowane leki, przedmioty z tworzyw sztucznych, urządzenia elektroniczne, szkło, stare meble czy materiały z metalu. Jest to bardzo skuteczna metoda przetwarzania i odzysku elektroniki, która pozwala na ponowne wykorzystanie poszczególnych frakcji. Przydaje się także znajomość kod odpadów elektronicznych.

Jeżeli interesuje Cię działania z zakresu utylizacji surowców, koniecznie skontaktuj się z najbliższym punktem PSZOK i powiadom ich o swoich działaniach. Odbiór większej ilości elektronicznych odpadów wymaga wcześniejszej informacji. Dzięki współpracy z takim ośrodkiem ograniczasz ilość szkodliwych substancji w środowisku naturalnym i działasz czynnie w zakresie recyklingu. 

Elementy elektroniczne, takie jak monitory można też utylizować w odpowiednich sklepach. Każdy dystrybutor takich urządzeń ma obowiązek przyjąć zużyty sprzęt i przekazać go do dalszego obiegu. Takie działania wynikają z narzuconej dyrektywy, a ich popularność stale rośnie. Szeroki dostęp do takich usług pozwala nam świadomie zadbać o naszą planetę, a także zaoszczędzić środki finansowe.

Skorzystaj z naszej oferty!

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty utylizacja elektroniki. Na rynku utylizacji materiałów wycofanych z eksploatacji działamy już od wielu lat. W tym czasie pozyskaliśmy cenne doświadczenie, które pozwala nam świadczyć profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Skład naszego serwisu zawiera skup, demontaż, transport oraz przekazanie do dalszego przetworzenia poszczególnych surowców. Jesteśmy w stanie odebrać nawet kilka ton wybranego sprzętu. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewniać najlepszą jakość usługi, a przy tym samym wspierać powtórne wykorzystywanie podzespołów. Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów i pełni ich satysfakcji z wykonanej usługi.

Sprawdź także nasze inne usługi, takie jak:

Koniecznie sprawdź naszą ofertę i zdecyduj się na skorzystanie z naszych usług! Na pewno nie będziesz zawiedziony.